After Fjällmaran Yoga

Dagen efter. Stela ben och trött huvud. Låt kroppen vakna mjukt och fint med ett yogapass. Med Minnas After Fjällmaran Yoga får du igång cirkulationen, låter kroppen återhämta sig och upplevelserna sjunka in.
Yogaklassen är en kombo av hatha- och yinyoga. Det blir inkännande mjuka rörelser och stilla vilsamma positioner med fokus på löparkroppen. Lite extra tid läggs på andningsövningar. För att ge kroppen och nervssystemet tid att börja släppa på spänningarna, så är klassen 75 minuter.
Ta med egen matta (några kommer att finnas att lån) och bekväma kläder. Inga skor.
Passar alla, ingen yogavana behövs.
Tid Söndag 25 augusti kl 8.00–9.15 (75 minuter)
Plats Idre fjäll, lokal meddelas här på hemsidan
Pris 150 kr. Betalas via Swish till 123 18 26 304 i samband med klassen
Boka din plats på http://younitypm.bokadirekt.se
Vill du veta mer? Du når Minna på [email protected] eller 073-820 48 00.
Om Minna
Yogainstruktör Minna Fahlström (Younity Peaceful Meetings) som sedan 2006 har undervisat i yoga, är utbildad hatha- och yinyogalärare, har erbjudit yogaklasser under två vintrar på Idre fjäll och driver till vardags en yogastudio i Tyresö.